Zgodnie z aktualnym polskim prawem budowlanym bez odpowiednich pozwoleń na budowę, nie wolno rozpoczynać żadnych prac budowlanych. Aby uzyskać pozwolenia należy zgromadzić różne dokumenty takie jak na przykład: cztery kopie projektu budowlanego, decyzję o warunkach zabudowy (pod warunkiem, że była wymagana), oświadczenie o posiadaniu tytułu prawnego do danej działki (np. akta własności, umowę dzierżawy itp.), ale też opinie, uzgodnienia, pozwolenia wymagane poszczególnymi przepisami prawa, zależne od rodzaju, specyfiki, czy konkretnego miejsca. Inne dokumenty będą potrzebne, jeśli chcemy budować dom w terenie objętym ochroną przyrody, inne dokumenty w przypadku ochrony konserwatorskiej, a jeszcze inne w przypadku sanepidu. Nie należy też zapominać o zawiłych przepisach przeciwpożarowych. Urząd w przypadku braku błędów może wyznaczyć termin w trakcie, którego osoba podejmując się budowy ma obowiązek usunąć wskazane nieprawidłowości.

Korzystając z naszych usług, nie musisz się przejmować. Zajmiemy się całym procesem – nawet, jeśli wiązałoby się to z wieloma wizytami w urzędzie gminy. W dodatku zrobimy to dla Państwa nie po pobierając żadnych dodatkowych opłat z tego tytułu.

Natomiast po zakończeniu budowy również pomożemy w oddaniu budynku do użytkowania. Kompleksowa budowa domów jednorodzinnych to nasza specjalność!

 

Witryna MyHouse korzysta z technologii plików cookies tylko w celu ułatwienia jej oglądania!

OK